Spôsobujú moje bolesti v bruchu zrasty v jazve alebo je to niečo iné?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

pred týždňom mi náhle začali bolesti brucha na pravej strane. Menštruácia mi týždeň meškala a prišla, ale bolesti neustúpili. Bola som pred 20 rokmi operovaná na slepé črevo, takže ho nemám. Bolesti sú pichľavé, občas ma pichne akoby v mieste tej jazvy. Na gynekológii som bola, všetko je v poriadku, CRP mám 8. Stolica je bez nálezu, moč taktiež. Nemám ani teplotu, nevraciam. Bola som u svojej obvodnej lekárky, tá nič nezistila. Podala mi injekčne Analgin, a že ak sa stav nezlepší, mám ísť na chirurgiu. V novembri som bola na sono brušnej dutiny, kde bolo všetko v poriadku. Podotknem, že mám aj silné bolesti chrbtice.

Spôsobujú moje bolesti v bruchu zrasty v jazve alebo je to niečo iné?

Môže moje bolesti chrbta spôsobovať údajne posunutá platnička?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte na tej istej úrovni bolesti brucha a poškodenú platničku, tak to môže mať súvis.

Bolesti môžu spôsobiť aj zrasty, len toto je náročnejšie diagnostikovať.

Skúste sa poradiť s fyzioterapeutom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková