Spraví mi test na celiakiu aj všeobecný lekár?

Zodpovedané
8. mar 2020

Dobrý deň,

už niekoľko rokov trpím psoriázou vo vlasovej časti hlavy. Takmer nič mi na to nepomáha. Keď som začala premýšľať nad zmenou životosprávy, aby som ju potlačila (keďže do šampónov a mastičiek už išli stovky eur) dočítala som sa, že psoriáza môže byť aj prejavom celiakie.

Niekedy mám problémy so zápchami a plynatosťou. Sedia na mňa aj iné príznaky.

Spraví mi test na celiakiu aj všeobecný lekár?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všeobecný lekár môže urobiť tieto testy, avšak na základe Vašich ťažkostí sa rozhodne, či Vás odošle na gastroenterologické vyšetrenie, aby Vás kompletne vyšetrili tam.

Najpresnejšia diagnostika celiakie je na základe vyšetrenia vzorky z tenkého čreva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková