Sťažené dýchanie dva dni po kontakte so Savom

Zodpovedané
12. nov 2018

Dobrý deň,

v urotok som sa nadýchala Sava proti plesniam. Dnes (piatok) mám sťažené dýchanie. Myslíte, že to mohlo byť spôsobené tým?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
Vdýchnutie výparov zo Sava môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest, kedy sa poškodí sliznica dýchacieho systému. Pacienti sa sťažujú na zhoršené dýchanie, môžu kašľať, niektorí dokonca počujú ako im píska na hrudníku. Pokiaľ nedošlo k masívnemu vdýchnutiu výparov, tak ťažkosti by mali ustúpiť do jedného až dvoch dní, ak si však nie ste istá, je lepšie navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a určí ďalší postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková