Stehno mi pricvikli dvere od autobusu a cítim svalovku. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
3. dec 2019

Dobrý deň,

pred pár týždňami mi pricviklo stehno na ľavej nohe do dverí autobusu. Odvtedy pociťujem svalovku na oboch nohách. Magnerot a ani magnézium mi nezabral.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžete mať vtedy, ak sa pri úraze poškodil sval, regenerácia poškodeného svalu trvá dlhšie ako jeden týždeň.

Ak Vám však dvere pricvakli iba jedno stehno a teraz Vás bolia obidve, tak môže ísť o nejakú virózu, kedy pacienti zvyčajne pociťujú bolesti nôh, ako keby mali svalovicu.

Ak by u Vás však pretrvávali bolesti, tak môžete vyskúšať protizápalové lieky (napr.Nalgesin, Ibalgin). A ak ťažkosti neprejdú, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková