Sú dlhodobo zvýšené hodnoty trombocytov a eozinofilov v poriadku?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

s mojím doktorom nie je možné konzultovať výsledky, lebo jeho to veľmi nezaujíma. Tieto odchýlky mám už dlhšie obdobie /cca 4 roky/:

  • B_str.obj.trombocytov ... 7,00 fl ... norma je 7,8-11
  • B_eozinofily abs.p. ... 0,550 10^9/l ... norma je <0,25
  • B_eozinofily % ... 8,30 % ... norma je <5,00

Čo sa týka alergií, tak žiadne mi nepotvrdili. Z testov Soluprick je sporná repka 3/3, histamín 7/30, ostatné negatívne.
Z ostatných výsledkov mám mierne zvýšené glukózu a cholesterol, všetko ostatné je ok.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

eozinofily sú zvýšené najčastejšie pri alergiách. Môže ísť o akýkoľvek druh alergie alebo pri prítomnosti parazitov v tele.

Stredný objem trombocytov je mierne znížený, teda Vaše krvné doštičky sú o niečo menšie. Pokiaľ máte ostatné hodnoty týkajúce sa krvných doštičiek v poriadku, tak nie je potrebné to riešiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková