Sú moje diagnózy postačujúce na čiastočný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

mám anxiózno - depresívnu alteráciu u senzitívnej osobnosti s anxióznymi rysmi. A diagnózu F41.8 Iná úzkostná porucha

Sú tieto diagnózy postačujúce na čiastočný invalidný dôchodok?

Aké diagnózy sú potrebné na získanie čiastočného invalidného dôchodku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri tomto ochorení nie je nárok na čiastočný invalidný dôchodok.

Nejde o to, že aké diagnózy musíte mať, ale dôležitý je stupeň ochorenia. Napr. pacienti so stredne ťažkou až ťažkou depresívnou poruchou majú nárok na čiastočný invalidný dôchodok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková