Sú moje RTG výsledky negatívne?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

absolvovala som RTG vyšetrenie hrudných orgánov s nasledujúcim záverom:

Pľúcna klenba pravidelná, bez ložísk.zmien. Srdce hraničnej veľkosti - vľavo dosahuje apex medioklav.čiaru. Bránice klenuté, uhly voľné.

Nerozumiem problému so srdcom. Nikdy som nemala žiadne komplikácie. Od malička športujem na vrcholovej úrovni a nič ma nikdy nelimitovalo.

Sú výsledky negatívne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na RTG snímke hrudníka sa okrem pľúc popisuje aj veľkosť srdca.

U Vás je popísaná hraničná veľkosť srdca, ale nemusí to znamenať, že máte problém so srdcom, ak nemáte žiadne ťažkosti.

Na presné určenie veľkosti srdca je potrebné echokardiografické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková