Sú moje výsledky MRI v poriadku?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

absolvovala som MRI vyšetrenie, ale lekár mi nevysvetlil výsledok.

Záver: Centrálne až extraforaminálne protrúzia disku s tlakom na durálny vak, kanál AP 10 mm, možný kontakt s odstupom koreňov S1.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa MR máte vysunutú jednu medzistavcovú platničku, ktorá sa následne dotýka periférneho nervu. To Vám môže spôsobiť bolesti. Dôležitá je rehabilitácia a prechodné užívanie liekov, ktoré tlmia bolesť a zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková