Sú moje výsledky z magnetickej rezonancie mozgu v poriadku?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

bola som prvýkrát na MR mozgu a v popise bolo písané MRAG: Viditeľná embryonálna karotido-bazilárna anastomóza vo forme perzistujúcej terminálnej artérie vpravo. Hypoplázia V4 I.sin. Ostatný nález na intrakranialnych mozgovych tepnách je primeraný.

Záver: Na mozgu patologické zmeny nenachádzam. Perzistujúca trigeminalna arteria vpravo.

Čo to znamená?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa MR popisu máte na mozgu tepnu, ktorú za bežných okolností máme počas vnútromaternicového vývinu.

Z môjho pohľadu si nemyslím, že ide o závažný nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková