Sú moje výsledky z magnetickej rezonancie v norme?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

bola som na vyšetrenie.

Záver:
Malá cysta corpus pineale. Ťažká hypoplázia P1 ACP I.sin.
Vedľajší nález: Obe dolné konchy zväčšené s hyperpláziou mukozy v dif. Dg pri rhintidite v.s. Chronickej. Nosové septum ľahko doprava deviovane.

Bolo mi povedané, že to mám od narodenia a nie je to vážne.

Môžete mi vysvetliť, čo znamenajú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

deviatio septi nasi je vybočenie nosovej priehradky, zväčšenie dolných konchov predstavuje zhrubnutie sliznice v nose. To najskôr spôsobila chronická nádcha.

Hypoplázia ACP l. Sin. je nedostatočné vyvinutie zadnej mozgovej tepny. Toto je stav, ktorý je u od narodenia. Nepredstavuje to nejaký problém, pretože krv prúdi cez iné tepny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková