Sú moje výsledky z MR mozgu zlé?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

bola som na MR mozgu a môj neurológ mi nič nevysvetlil. O 3 týždne idem za neurochirurgom a on mi všetko pekne vysvetlí. Ja sa však obávam.

Stručný popis z MR hlavy:
Supratentorialne - obojstranné temporálne extraaxiálne prítomné s likvorom izosig. kolekcie vpravo tri najväčšia priemeru 18 mm, vľavo dve väčšie priemeru 24 mm.
Vľavo je SI priľ. mozgov. tkaniva vo FLAIR sek. zvýšená. Bez iných ložiskových difúznych odchylok signálu mozgového tkaniva. Vonkajšie likvorové tkanivá rozšírené. Sella turcicca nezväčšena.
IV. komora uložená centrálne. Poloha cerebelárnych tonzil v norme.
Vonkajšia atrofia mozgu.

Aké sú moje výsledky?

Mám vo výsledkoch niečo zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

z môjho pohľadu je mozog ako celok v poriadku. Avšak v spánkovom laloku obojstranne sú prítomné útvary - kolekcie, ktoré obsahujú likvor. Teda mozgovomiešny mok sa tu nadmerne hromadí.

Čo sa týka liečby, tak dôležité je vyjadrenie neurochirurga a Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková