Sú moje výsledky z USG lymfatických uzlín v poriadku?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

absolvovala som USG vyšetrenie kvôli hrčke za uchom. Zistili mi tukovo degenerovanú LU, ale vraj je to v poriadku. Ostatné údaje v závere vyšetrenia boli nasledovné:

V mieste hmatnej rezistencie prítomná tukovodegenerovaná LU, veľkosti 10 mm + viaceré tukovodegenerované LU retroaurikulárne. Submandibulárne L.dx. prítomné viaceré LU s tukovým centrom priečnej šírky 50 mm - reaktívne LU.

Žiadne ťažkosti nepociťujem, išla som na vyšetrenie iba zo strachu z tej prvej hrčky. Tieto uzliny ani na dotyk necítim.

Sú moje výsledky v poriadku?

Tých 50 mm znamená, že ten zhluk uzlín ma takú šírku, alebo len 1 z nich?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález na USG je v poriadku, lymfatické uzliny sú zmenené, teda je v nich viac tukového tkaniva. Uvedený rozmer znamená, že viacero uzlín je blízko pri sebe a spolu je to v priemere 50 mm.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková