Sú moje výsledky zo sona uzlín v poriadku?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám zväčšené lymfatické uzliny na oboch stranách krku. Bola som na krv, tá je v poriadku.

Ďalej som bola aj na sone uzlín:
Submadibularne bilat. Prítomné prstencovité LU veľkosti vpravo do 15 x 6 mm, vľavo 22 x 7 mm. Vľavo diferencovať LU do 15 x 6 mm i za m. SCM.
V okolí veľkých ciev LU do 10 mm.
Submadibulárne a parotické žľazy bilat. Bez patol. ložiskových zmien.

Aký je Váš názor na moje výsledky?

Čo mi odporúčate?

Môžem mať zväčšené uzliny aj preto, lebo som si bola dať trhať osmičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu sú niektoré lymfatické uzliny zväčšené, ale nie sú popísané ako patologické.

Môže to byť aj reakcia na vytrhnutie zubov, alebo ide len o reaktívne zväčšenie lymfatických uzlín bez zrejmej príčiny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková