Sú potrebné antibiotiká pri baktérii Enterococcus faecium v moči a chronických zápaloch?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

trpím opakovanými urologickými zápalmi. Tento rok som zápal prekonala 4x (spôsobený vždy E.coli). Teraz pociťujem len mierne ťažkosti, časté nutkanie na wc a slabé pálenie.

Výsledky kultivácie preukázali baktériu: Baktéria: Enterococcus faecium. Vraj ju nie je potrebné liečiť ak nespôsobuje ťažkosti. Vátery u gynekológa sú negatívne a všetky vyšetrenia v poriadku.

Sú potrebné antibiotiká aj v tomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je výskyt tejto baktérie v moči v malom množstve na základe mikrobiologického vyšetrenia, tak nie je potrebná antibiotická liečba. Dôležité je vždy množstvo baktérií.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková