Sú uzliny na krku reakciou na Covid-19?

Zodpovedané
16. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na krku zozadu mám väčšiu uzlinu na krku. Občas ma zabolí i hlava na tom mieste.

Môže to byť reakcia po Covide-19, ktorý som mala pred 1,5 mesiacom?

Alebo to môže byť reakcia po očkovaní Pfizerom, ktoré bolo pred týždňom?

Za aký dlhý čas sa uzliny upravia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že zväčšená uzlina súvisí s očkovaním. Môže to byť reakcia na prekonaný Covid-19, alebo ak máte problémy s krčnou chrbticou a stuhnutými svalmi, tak aj toto môže spôsobiť zväčšenie uzliny.

Ak by sa uzlina zväčšovala alebo by nedochádzalo v priebehu 3 týždňov k zmenšeniu, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková