Súvisí nádcha so zaľahnutím v uchu?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

pred odletom na dovolenku som začala mať pocit plných dutín. V ráno odletu mi z hlienov zaľahlo v uchu, no zároveň sa mi začali púšťať. Ani po týždni sa to nezlepšilo. Preplachujem si nos slaným roztokom, beriem Sinupret a z nosa každých 10 minút fúkam zelené hlieny. Každý deň rovnaké množstvo.

Súvisí nádcha so zaľahnutím v uchu?

Čo môžem spraviť, aby som si pomohla?

Ďakujem

Dobrý deň,

zaľahnutie v uchu bude súvisieť s nádchou, vhodné je skontrolovať uši na ORL. Pacientom sa zvyčajne predpisujú antihistaminiká.

Ak je zápal aj v strednom uchu, tak zrejme bude potrebná aj antibiotická liečba, keďže sú hlieny stále zelené aj napriek symptomatickej liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková