Súvisia závraty a bolesti so syndrómom bolestivej krčnej a hrudnej chrbtice?

Zodpovedané
25. aug 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetreniach aj u neurologičky, no žiadne vyšetrenie neurobila. Len na základe rozhovoru posúdila, že trpím syndrómom bolestivej krčnej a hrudnej chrbtice.

Môže súvisieť bolesť v lopatkách, v ramenách a bolesť na hrudi s daným syndrómom?

Ťažko sa mi dýcha z toho. Absolvovala som vyšetrenia u internistky so srdiečkom. Srdce je ok a vraj tá bolesť je od chrbtice pod lopatkou.

Občas beriem Timotej, Sertralif, magnézium.

Aké iné doplnky mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak internistka vyvrátila problém so srdiečkom, tak Vaše ťažkosti môže naozaj spôsobovať problém s krčnou chrbticou.

Ak nie je krčná chrbtica a okolité svalstvo v poriadku, tak môžu vzniknúť závraty, bolesti hlavy, tŕpnutie horných končatín. Bolesti môžu vyžarovať k lopatkám a taktiež hrudná časť chrbtice spôsobuje bolesti, ktoré vyrážajú smerom dopredu a imitujú bolesti na hrudníku.

V tomto prípade je vhodné užívať lieky na uvoľnenie svalov napr. voľnopredajný Guajacuran a k tomu analgetiká, napr. Veral, Brufen.

Ak by sa ťažkosti zhoršovali alebo by nedošlo k zlepšeniu, tak je potrebná kontrola u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková