Svrbivá pokožka po preliečení svrabu. O aký problém ide?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

mali sme nepríjemný problém od októbra. Dostali sme svrab. Najskôr najmladší syn, postupne ja, manžel, starší syn. Navštívia som kožnú lekárku, tá stanovila diagnózu ekzém.

Aj keď som jej tvrdila, že sme boli v kontakte s ľuďmi, ktorí mali svrab (dozvedela som sa žiaľ neskoro). Nebudem opisovať celý kolotoč. Konečne sme boli liečení na svrab a trvalo to pol roka.

Skončili sme v nemocnici. Tam nás liečili sírovou masťou, doma sa manžel a dvaja starší synovia takisto preliečili. Všetky opatrenia sme urobili, čo sa týka prania, žehlenia.

Teraz prešlo 6 týždňov odkedy sme doma z nemocnice a mňa stále koža svrbí. Mám z toho úplnú paniku, že sme sa toho stále nezbavili. Ostatní sa nesťažujú na svrbenie, ani nemajú žiadne iné príznaky. Svrbenie hlavne cez deň pretrváva, v noci nie, ako to bolo predtým. Svrbí ma hlavne zátylok a chrbát. Viete mi prosím poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným problémom treba opäť navštíviť dermatológa.

Diagnóza svrabu je založená na kožnom náleze a následne mikroskopickom dôkaze zákožky svrabovej. Najčastejšie sa svrab objavuje na rukách a bruchu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková