Tetánia a bolesť hlavy

6. feb 2019
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Lekári tvrdia, že mám tetániu. Mám len krčovité stavy vzadu na hlave a navrchu, pichanie, bolesť a pálenie. Užívam magnézium.

Ako sa zbavím kŕčov?

Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,

bolesti hlavy majú mnoho príčin. Na určenie presnej príčiny je nutný podrobný popis ťažkostí, či sa objavujú kŕčovité bolesti hlavy každý deň, spontánny ústup ťažkostí, vyžarovanie bolesti.

Bolesti hlavy v záhlaví majú často pôvod ťažkostí v oblasti krčnej chrbtice, a to stavy ako napr. stuhnuté svaly v oblasti krku, poškodenie platničiek, degeneratívne zmeny.

Uvedené ťažkosti s krčnou chrbticou majú často ľudia so sedavým zamestnaním.

Ďalšou príčinou bolesti hlavy môže byť zvýšený krvný tlak alebo tzv. primárne bolesti hlavy, ktoré nemajú presnú príčinu, ale ich diagnostikovanie a liečba patrí do rúk neurológa. Tetánia sa charakterizuje ako zvýšená dráždivosť centrálneho aj periférneho nervového systému, vzniká pri nerovnováhe minerálov v bunkách. Tetánia sa najčastejšie prejaví bolestivými kŕčovitými sťahmi (najčastejšie prstov rúk a nôh) a sťaženým dýchaním.

Na kŕče sa odporúča užívať dlhodobo magnézium. Pri pretrvávaní bolesti hlavy aj napriek liečbe magnéziom, dostatočnému spánku a oddychu a vysadení sladkých perlivých nápojov (napr. CocalCola, Kofola) je vhodné navštíviť neurológa, aby Vás kompletne vyšetril a určil ďalší postup liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli