Točenie v hlave a zahmlievanie pred očami

Zodpovedané
12. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už skôr sa mi stávalo, najmä v kostole počas státia, že sa mi z ničoho nič začalo šíriť teplo do hlavy. Cítila som chlad v ústach a postupne sa mi začalo zahmlievať pred očami. Prestalo to až po tom, ako som si čupla. Ráno nejem, nepila som ani vodu.

Môže byť takýto stav spôsobený len nízkym množstvom vody?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri prudkom postavení sa stáva, že u niektorých ľudí prudko klesne krvný tlak, čo sa prejaví pocitom na odpadnutie, točením hlavy a zahmlievaním pred očami.

Príčinou prudkého poklesu krvného tlaku môže byť nedostatok tekutín, zvýšená dráždivosť nervového systému alebo vplyv niektorých liekov, ktoré znižujú krvný tlak.

Najčastejšou príčinou je nedostatočný pitný režim, preto treba ráno po prebudení vypiť dostatok tekutín, ak by sa tento stav opakoval aj napriek dostatočnej hydratácii, navštívte Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková