Trápia ma zväčšené uzliny a bolesť na hrudi. Akého lekára mám vyhľadať?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

už od decembra ma trápia zväčšené uzliny a bolesť na hrudi. Najskôr ma bolelo na hrudi iba na jednom mieste naľavo, teraz sa bolesť rozšírila do celého horného hrudníka až smerom ku krku. A to hlavne nad klúčnou kosťou.

Ide o pocit veľkého pálenia Hrdlo ma nebolí. Absolvovala som RTG pľúc, ktorý bol v poriadku. Na sone krku mi zistili veľké množstvo zväčšených uzlín do 0,5 cm. To sa tiež uzavrelo tak, že také uzliny sa neskúmajú. Krv na vírusové ochorenia bola v poriadku. CPR na úrovni 10, ASLO v poriadku, gastro v poriadku.

Lekárka to uzavrela, že ona teda nevie, čo to môže byť a tým moje vyšetrovanie skončilo. Dnes je tá bolesť skutočne obrovská. V noci sa to vždy zlepší. Ráno po zobudení to je relatívne v poriadku, ale stačí pár krokov a je to späť.

Dýchanie mám v poriadku, tlak tiež, len tep je vysoký.

Vedeli by ste mi odporučiť ešte nejaké vyšetrenie?

Na akého lekára sa mám obrátiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka zväčšenia lymfatických uzlín, tak mali by ste nález konzultovať s hematológom.

Ak trpíte dušnosťou, tak je potrebné interné a pľúcne vyšetrenie a pri negatívnych nálezoch treba doplniť psychiatrické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková