Trasie ma a potrebujem niečo zjesť. Ide o hypoglykémiu?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Stáva sa mi, že ma začne triasť a potrebujem niečo zjesť. Posledne dni som stále hladná a cítim taký vlčí hlad. Aj keď sa najem, tak mám pocit, že som nič nejedla. Keď dlhšie nejem, tak ma začne triasť a je mi zle.

Môže ísť o hypoglykémiu?

Cukor bol minulý mesiac na odbere v poriadku.

Aký glukomer si má kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypoglykémiu môžete mať aj vtedy, keď bol cukor pred mesiacom v norme.

Dnes je na trhu veľa glukomerov, najlepšie je si ho zakúpiť na stránkach, kde sa predávajú zdravotnícke potreby.

Vo Vašom prípade bude najvhodnejšie skontrolovať hladinu glykémie vtedy, keď sa necítite dobre a následne by ste mali konzultovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková