Únava a vynechávanie menštruácie. O aký problém ide?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 4 - 5 mesiacov mám problém s menštruáciou. Od januára som mala menštruáciu 3x. Som neustále unavená a v krku mám pocit, akoby tam bola hrča. Občas ma pichá medzi rebrami pri nádychu. Tehu test je negatívny.

Môže to súvisieť s hormónmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

k meškaniu menštruácie by sa mal vyjadriť gynekológ.

Prejavy ako hrča v hrdle, bolesti na hrudníku môžu súvisieť s úzkosťou (nemyslím, že to má vplyv na Váš menštruačný cyklus).

Avšak predtým by ste mali byť vyšetrená na ORL a u svojho praktického lekára, aby sa vylúčila iba možná patológia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková