V akej % miere je šanca na invalidný dôchodok?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyjadrenia k diagnózam na invalidný dôchodok.

Osoba je sledovaná od 15 rokov na kardiológii, nefrológii. Potom už aj na endokrinológii, pľúcnej ambulancii, hepatológii, u psychológa a psychiatra.

Lieky: Concor 5mg, Atorvastatin, Spitomin, Tianeptin, Thyrozol, Pyridoxin.

Diagnózy:
Juvenilná art.hypertenzia 1st.
Ektopická oblička Dystopia pravej obličky, Ren uncinatus.
Počas dňa sklon k sin. tachykardii, Sanovana juvenilna art.hypertenzia so sklonom k hyperkinetickej cirkulácii.
Synkopa a kolaps
Hepatopatia
Hraničná šírka tr.pulmonalis a jeho vetiev.
VJ v média ch NHin cip POH ( pľúcna hypertenzia).
dx/t skolióza
Anxiozno depresívna alterácia u senzitivnej osobnosti s anxióznymi rysmi.
F41.8 Iná úzkostná porucha

V akej % miere je šanca na invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že s týmito diagnózami dostane uvedená osoba čiastočný invalidný dôchodok. Nárok na podanie žiadosti má však každý.

Navýšenie percent závisí aj od stupňa jednotlivých ochorení, to ste neuviedli, preto sa nedá jednoznačne povedať koľko percent invalidity bude priznaných.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková