V moči mám baktérie a zvýšené leukocyty. Ide o infekciu močových ciest?

Zodpovedané
15. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od rána som mala pálenie a bolesti pri močení. Po 3 hodinách aj trošku krvi. Hneď som utekala za obvodným. Poslal ma na KO a moč. KO v poriadku a aj CRP. V moči baktérie a leukocyty v hodnote 14 000. Ich hodnota má byť 17 (aspoň čo doktor povedal). Som z toho dosť v strese a bojím sa nádoru.

Môže to byť skutočne len infekcia, alebo môže byť niečo horšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o infekciu močových ciest.

Dôležité je tento zápal preliečiť antibiotikami a následne opäť skontrolovať moč.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková