V ušiach počujem a cítim tep srdca. Aká môže byť príčina?

Zodpovedané
20. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Poslednú dobu čoraz častejšie v oboch ušiach počujem a cítim tep srdca a aj tupý tlak. Väčšinou to trvá pár minút. Stáva sa to vtedy, keď som v kľude, večer a aj pri práci.

Krvný tlak mám v poriadku, teda v medziach normy. V minulosti som mala problémy s rovnováhou, ale tomu je už 8 rokov. Príčinu nenašli a akonáhle som otehotnela s druhým a potom s tretím dieťaťom, tak mi problémy zmizli.

Čo môže byť príčinou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak pri pociťovaní tepu je zvýšená aj tepová frekvencia, čiže pulz srdca nad 90, tak ide už o tzv. sínusovú tachykardiu.

V tom prípade by ste mali navštíviť Vášho lekára, pretože treba odhaliť príčinu zvýšenej srdcovej frekvencie, môže ísť o problém so štítnou žľazou, problém so srdcom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková