Veľmi sa potím a pot silno zapácha. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Veľmi sa potím pod pazuchami a v intímnych častiach. Pot je páchnuci, cítiť ho ako cibuľu. Mne samej je z toho zle.

Pred dvoma mesiacmi som bola na odberoch a vitamín D som mala hodnotu 3.

Čo mi odporúčate?

Vyskúšala som intímne mydlá, aj detské a nezabrali. Sprchujem sa 3x za deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto potení je vhodné nepoužívať tak veľa sprchových gélov a mydiel. Sprchový gél by sa mal použiť raz denne a ak sa sprchujete viackrát, tak potom už iba čistou vodou.

Môžete vyskúšať prípravky proti poteniu z lekárne a ak Vám nezaberú, tak v dnešnej dobe môžete využiť aplikáciu botulotoxínu do podpazušia alebo aj intímnych oblastí. A ak nezaberie ani toto, tak existujú operácie, ktoré sa robia na hrudnej chirurgii. Ide o tzv.hrudnú sympatektómiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková