Vysvetlíte mi moje výsledky z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii.

Vysvetlíte mi moje výsledky z magnetickej rezonancie?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe popisu z MR vyšetrenia je zrejmé, že hypofýza je zväčšená. Hypofýza je žľaza v mozgu, ktorá produkuje rôzne hormóny, napr. prolaktín, ktorý je zodpovedný za tvorbu materského mlieka, luteinizačný hormón, ktorý stimuluje ovuláciu, folikulostimulačný hormón, ktorý stimuluje rast vajíčok, somatotropný hormón, ktorý podporuje rast, tyreotropný hormón, ktorý stimuluje štítnu žľazu, melanotropný hormón, ktorý je zodpovedný za sfarbenie tela, oxytocín, ktorý stimuluje sťahy maternice a tvorbu mlieka, antidiuretický hormón, ktorý reguluje vylučovanie vody obličkami, kortikotropný hormón, ktorý stimuluje nadobličky.

Pri probléme s hypofýzou môže byť zvýšená produkcia ktoréhokoľvek z týchto hormónov. Preto by sa mali realizovať krvné testy na vyšetrenie hladiny hormónov.

Ďalšia diagnostika však patrí do rúk lekára, ktorý Vás odoslal na uvedené vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková