Vysvetlíte mi nález po bronchoskopii?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie nálezu po bronchoskopii.

V rámci diagnózy a nálezu je zapísané: Bronchitis catharalis, podslizničná tetováž b8 l. sin, sliznica katarálne zapálené.

Čo znamená skratka mimo diagnózy: amb. doplniť MX II?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa záveru z brochoskopie sa dá usúdiť, že v oblasti priedušiek je prítomný tzv. katarálny zápal.

Katarálny zápal predstavuje zápal sliznice priedušiek s produkciou hlienov, ktoré sú priesvitné až belavej farby.

Skratka MX II je vyšetrenie, pomocou ktorého sa vyšetruje tuberkulóza. Toto vyšetrenie sa robí štandardne pri pľúcnych ochoreniach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková