Vysvetlíte mi popis výsledkov z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii.
Výsledky:
Napriamená C lordóza, anteflexia C3-C5 – pozicionálne vytesnenie predného likvorového priestoru.
Výška tiel stavcov je zachovaná.
Incip.unkovertebrálna spondylosa C4/5/6/7.
IVD- desikácia IVD C5/6.
V axiálnej rovine verifikujeme:
V segm.C2/3: hernia IVD nepreukázaná, neuroforameny sú bez stenózy, korene bez kompresie.
V segm.C3/4: bulging disku do 1, 2 mm vytesňuje predný likvorový priestor, incip. unkovertebrálna sartróza.
Asymetricky vpravo je v koéntakte s koreňom C4 l.dx. Neuroforameny sú bez stenózy.
V segm. C4/5: bulging disku do 2 mm, minimálne asymetricky subartikulárne vpravo, vytesňuje predný likvorový priestor,i ncip. unkovertebrálna artróza bilat, vpravo podiela na miernom vytesnení neuroforamenu je v kontakte s koreňom C5 bilat.precip. l.dx.
V segm. C5/6: bulging disku do 2,5 mm vytesňuje predný likvorový priestor, je v kombinácii s unkovertebrálnou artrózou v kontakte s koreňom C 6 bilat. Neuroforameny sú bez stenózy.
V segm. C6/7: hernia IVD nepreukázaná, neuroforameny sú bez stenózy, korene bez kompresie.

Záver: Porucha postavenia C chrbtice - napriamená C lordóza, anteflexia C3-C5 – pozicionálne vytesnenie predného likvorového priestoru.
Bulging disku v segm. C3/4/5/6.
Incip. unkovertebrálna artróza C3/4/5/6/7 je v kontakte s koreňom C4 a C5 vpravo a C6,7 bilat.
Stenóza spin. kanála nepreukázaná.
Známky C myelopatie v celom rozsahu nepreukazné.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

k ďalšiemu liečebnému postupu sa musí vyjadriť neurológ a neurochirurg.

Podľa popisu máte zmeny na krčnej chrbtici, artrózu drobných kĺbov. Bulging disku znamená vyklenutie medzistavcových platničiek.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková