Vysvetlíte mi prosím môj nález?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

poprosím o vysvetlenie nálezu.

Hepar zväčšený - v MCL čiare dosahuje 17xm, hladkých kontúr, primeranej echogenity, v ľavom laloku homogénnej štruktúry, v S6/S7 pozorovať hypoechogénnu léziu s naznačením terči. vzhľadu do veľkosti 17x11 mm - atypic. hemangión, iné subkaspulárne v ľavom laloku pozorovať diskrétnu mierne nehomog. areu do veľkosti 36x23 mm - pri inhomogennej distribucii tuku.
ˇ
Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu je pečeň mierne zväčšená, v ľavom laloku pečene je prítomný drobný hemangióm. Takýto útvar sa na pečeni vyskytuje pomerne často a ide o nezhubný krvný nádor, ktorý sa iba sleduje.

Ďalej v ľavom laloku je ešte prítomne tukové ložisko. V niektorých prípadoch sa pacienti s takýmto nálezom posielajú na MR alebo CT vyšetrenie, kde sa tieto útvary zobrazia lepšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková