Vysvetlíte mi prosím výsledky z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie výsledkov z magnetickej rezonancie.

Čo to pre mňa znamená, alebo je to úplne nezávažný nález nevyžadujúci žiadne ďalšie kroky?

Zaujíma ma hlavne venózny angióm a gliová jazva. Žiadne infekčné ochorenie mozgu a ani vážnejší úraz som nemala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

angióm je útvar, ktorý je tvorený spleťou ciev, u Vás je tento angióm tvorený žilovým systémom. Nie je rozsiahly a nemal by pre Vás predstavovať nejakú hrozbu. Ide o častý jav, ktorý sa zistí pri MR vyšetrení.

Pri poškodení nervových buniek - neurónov, dochádza k hojeniu tkaniva tzv. gliovou jazvou.

K poškodeniu nervových buniek dochádza pri úrazoch, pri vysokom krvnom tlaku, pri rôznych neurologických ochoreniach, pri zápaloch mozgu, pri nadmernom pití alkoholu alebo pri užívaní drog.

Pokiaľ sa vyskytne jedna drobná jazva, tak ako je to vo Vašom prípade, tak by to nemalo spôsobovať žiadne zdravotné ťažkosti. Každopádne tento nález by mal vidieť lekár, ktorý Vás odoslal na uvedené vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková