Vysvetlíte mi výsledky z testov HIV a syfilis?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

dala som sa testovať na HIV a syfilis. Výsledky vyšli negatívne. Keď pozerám čísla, tak jedno mám 0,059 syf.a hiv 0,197.

Nemalo by to byť všetko 0?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každé laboratórium má svoje parametre a referenčné hranice všetkých vyšetrení.

To, že Vám vyšlo nejaké číslo neznamená, že ochorenie je prítomné. Aj keby ste si dali vyšetriť onkomarkery, tak ich hodnota nebude nikdy nulová. Avšak to neznamená, že máte onkologické ochorenie. Ide o hodnotu vyšetrovaného parametra a či je zvýšená nad normu alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková