Vysvetlíte mi výsledky z USG štítnej žľazy?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

liečim sa na hypotyreózu. Bola som na USG.

Čo znamená hyperech. pruhy a prekrvenie?

Ďalej je v správe napísané - isthmus - 1,7, ĽL - 8,6x8,9x28 PL - 10x10x29,8
Parenchym je hypoechogénny, nehomog. textury, prestúpený hyperechogennymi pruhmi, laloky menšie, bez ložísk. zmien, s akcentovaným prekrvením.

Krvné výsledky sú v poriadku. Užívam L-Thyroxin.

Kedy mám ísť na kontrolu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ochorenia týkajúce sa štítnej žľazy patria do rúk endokrinológa, preto kedy je potrebné ísť na kontrolu by Vám mal určiť Váš endokrinológ.

Podľa sonografického vyšetrenia je v oblasti štítnej žľazy prítomné akcentované prekrvenie. Je to vlastne o niečom vyššie prekrvenie, ako by malo byť.

Ale nemyslím si, že ide o závažný problém. Štítna žľaza je celkovo menšia, ale všetky zmeny popísané na USG su na vrub diagnózy, ktorú máte.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková