Vysvetlíte mi výsledok z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii.

Supratentoriálne intraaxiálne a rovnako tež infratentoriálne (v mozgovom kmeni a mozočku) v navnych sekv. i
postkontrastne bez detekcie patol. Si zmien, bez reštrikcie difúzie.
Hypotalamo-hypofyzárne bez pozoruhodnos. PC uhly voľné.
Komorový systém uložený v strede, symetrický, nedilatovaný. Externé subarachnoidálne priestory voľné, symetrické, bez
dilatácie. CC prechod voľný.
Na doplnenej TOF MRAG sekv. bez dôkazu aneuryzmy, či cievnej malformácie, bez stenózy vo vetvení Willisovho
okruhu, ako i v oblast vertebro-basilárneho riečiska. P1 úsek ACP l.sin. presvedčivo nedetekujem, plnenie P2 úseku
cestou zadnej komunikanty. Variačná hypoplázia ACoP l.dx., hypoplázia tež V4 segm. a. vertebralis l.dx.
Skelet bez deštrukcie. Pneumatzácia spánkových kos zachovaná.
PND - ľahko akcentovaný slizničný lem po obvode sinus maxillaris l.dx., tež v oblast ethmoidov (viac vľavo) a pravej
sfenoidálnej dutny, bez tekutnových kolekcií.
Záver:
Bez expanzie, bez akútnych lézií, bez detekcie patol. intraaxiálnych signálových zmien supra- a infratentoriálne.
Primeraný MRAG nález intrakraniálne, s fetálnou ACP l.sin., s variačnou hypopláziou ACoP l.dx. a tež V4 segm. a.
vertebralis l.dx.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujeme

Dobrý deň,

Vaše výsledky sú v poriadku.

Nález na mozgu je primeraný. Jedna drobná cieva je menej vyvinutá, ale to by Vám nemalo spôsobovať žiadne ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková