Vysvetlíte mi záver 4D vyšetrenia?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o vysvetlenie vyšetrenia. Pôvodne bolo CT robené pre migrény, ktorými trpím od malička. Bol mi zistený nedostatok serotonínu, ktorý dopĺňam L-triptofan B a B6.

Neurológ mi do správy napísal dg.spasmofilná neuropatia, MR krčnej chrbtice aj driekovej ukázali blokové postavenie stavcov C4-C5 a C5-6 a taktiež S1-L5 prítomné degeneratívne zmeny.

Keďže mi často vyžaruje bolesť zo zadnej strany stehna až po koleno, tak počas tehotenstva to bolo 5 mesiacov bolesti až kým sa mi dcéra nezosunula do lonových kostí. Z 15 migrén za mesiac sa nám mi to podarilo pravidelnom užívaním L-triptofanu b znížiť počet migrén na 2 - 3.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť nohy môže súvisieť s degenerativnymi zmenami v oblasti S1-L5.

Čo sa týka migrén, tak mali by Ste dodržiavať liečbu od Vášho neurológa, sama píšete, že na liečbe máte menej záchvatov.

Vhodné je cvičenie SM systém na chrbticu, aby sa posilnili svaly na chrbáte. Čo sa týka výdute na cieve, tak to by sa malo pravidelne sledovať cestou neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková