Vysvetlíte mi záver vyšetrenia MRI mozgu?

Zodpovedané
6. feb 2020

Dobrý deň,

bola som na MRI - hypoplazia ľavej AV v ZJ. Mala som náhlu závrativosť, preto som tam bola odoslaná.

Vysvetlte mi záver vyšetrenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe popisu z MR vyšetrenia sa dá usúdiť, že mozgové štruktúry sú v poriadku, je prítomná iba hypoplázia tzv. artérie vertebralis.

To znamená, že táto cieva je pravdepodobne od narodenia menej vyvinutá, teda je menšia ako u bežnej populácie, ide o pomerne častú malformáciu. Ostatný nález je v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková