Vysvetlíte mi záver z magnetickej rezonancie mozgu?

Zodpovedané
14. aug 2019

Dobrý deň,

bola som na MRI mozgu a ciev kvôli bolestiam hlavy. V závere mám uvedené, že nález je veku primeraný, všetko v norme.

Iba táto veta má znepokojuje: Konštitučná hypoplázia sinus sigmoideus et transversus l.dx.

Na kontrolu k neurológovi idem až o mesiac.

Vedeli by ste mi prosím “preložiť” uvedené zistenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

sínusy predstavujú sútok žil, ktoré zbierajú krv zo hlavových žíl.

Konštitučná hypoplázia znamená nedostatočné vyvinutie týchto sínusov. Ide o častý nález pri MR mozgu, nejedná sa o žiadny závažný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková