Z čoho cítim pulzovanie?

Zodpovedané
15. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 37 rokov a už dva mesiace si doliečujem zápal sedacieho nervu. Pred dvoma mesiacmi som bola očkovaná proti Covidu-19. Asi posledný mesiac pozorujem slabé chvenie prstov na rukách. Neurológ povedal, že to je hra svalov. Inak z neurologického hľadiska mám neuropatiu, občasné brnenie, mravenčenie v rukách, nohách a v tvári.

Ako som si sledovala trasenie prstov, tak som si všimla, že sa mi jemne chvejú vlasy nad čelom a na ľavej strane. Chvejú sa v rytme môjho tepu a je to len veľmi málo viditeľné.

Je to v poriadku?

Môžem mať upchaté cievy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte upchaté cievy.

Niektorí ľudia najmä chudí, majú výraznejšiu a viditeľnejšiu pulzáciu, ktorá je viditeľná keď sme v pokoji a sledujeme sa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková