Z čoho mám 2,5 mesiaca permanentne každý deň zvýšené teploty?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

už viac ako 2,5 mesiaca mám permanentne každý deň zvýšené teploty od 37,7 - 38°C. Stáva sa, že teplota vystúpi aj na 38,5°C hlavne k večeru. Krvné vyšetrenia som mala v poriadku. Ďalej mi robili sono brucha a CT panvy, hrudníka a brucha tam nič podstatné nezistili. Iba cystu na vaječniku, o ktorej viem. Lekár povedal, že to by s tým nemalo súvisieť. Cysta je malá. Bola som aj u gastroenterológa, ktorý mi spravil endoskopické vyšetrenie aj kolonoskopiu, kedže ma trápia aj hnačky a horšie trávenie. Endoskopia bez nálezu, kolonoskopia výskedky čakám, ale z vyšetrenia tam nevidel nič vážne.

Teploty naďalej trvajú. Veľmi ma to vyčerpáva, kedže je to každý deň. Doktor povedal, že treba pátrať po príčine, že to samozrejme normálne nie je.

Čo by to podľa Vás mohlo zapríčiňovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vo Vašom prípade je potrebné hľadať príčinu. Dôležité je doplniť hematologické a reumatologické vyšetrenie. Na základe týchto vyšetrení, Vám špecialisti doplnia ešte rôzne vyšetrenia a následne odporučia, aké vyšetrenia je ešte potrebné doplniť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková