Z čoho mám bolesť hrdla, pálenie jazyka a červené škvrny na podnebí?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

už druhý týždeň ma trápia bolesti hrdla, mám ťažkosti pri prehĺtaní. Včera ráno ma začalo bolieť na pravej strane jazyka, všimla som si na krku mierne zväčšenú uzlinu. Trochu mi bolesť vystreľovala akoby k uchu, počas dňa to prešlo. Začal ma páliť jazyk, mám na ňom také malé červené škvrny a na podnebí sa mi vytvorili tiež červené fľaky.

Prosím, čo to môže byť?

Je to nejaká infekcia?

Ďakujem

Dobrý deň,
takéto červené fľaky budú prejavom vírusového ochorenia.
Mali by Ste kloktať napr.Tantum verde, užívať B komplex.
Ak by sa nález rozširoval, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára, ktorý urobí CRP, vyšetrí Vás a rozhodne o ďalšej liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková