Z čoho mám bolesť hrudnej chrbtice?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

mám problémy s chrbticou, hlavne s hrudnou. Bolesť sa objavuje medzi lopatkami, ale putuje po celej hrudnej chrbtici a vyžaruje až pod hrudný kôš a rebrá. Bolesť sa strieda - raz je vpravo, potom stred, ľavá strana.

Bola som na MR chrbtice a výsledky ešte len budú. Nemám pocit na zvracanie a ani kŕče. Len je to taká zvláštna tupá bolesť putujúca popod rebrá.

Môžu byť tieto problémy z chrbtice?

Liečim sa aj na úzkostnú poruchu.

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy môžu byť z hrudnej chrbtice, problém môže byť v slabom svalstve. Dôležité je pravidelne cvičiť pod dohľadom fyzioterapeuta.

Treba však počkať aj na výsledky z MR.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková