Z čoho mám bolesť v chrbtici?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

mám bolesť v chrbtici. Šíri sa do ramien a lopatky. Pod pazuchou cítim ako keby pálenie, potom bolesť. Na krku cítim veľkú bolesť a občas mi to tam tŕpne a je to celé stuhnuté.

Z tej bolesti ma niekedy bolí aj prsník. Na USG prsníkov nesmiem ísť, lebo ešte dojčím 15 mesačné dieťa.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí môže ísť o problém s krčnou chrbticou. Je vhodné užiť lieky proti bolesti a zápalu (napr. Flector, Dexadol, Skudexa, Brufen) a lieky na uvoľnenie svalstva. Následne pri zlepšení konzultovať fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková