Z čoho mám bolesť v pravej časti pod rebrom?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

už asi týždeň mám bolesť v pravej časti pod rebrom, ktorú mám skôr v zadnej časti. Vystreľuje aj vpredu, v kľude ju necítim ani v noci. Skôr pri pohybe.
Aj keď sa ponaťahujem, tak pravú stranu cítim celú.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je bolesť viazaná na pohyb, tak problém bude ortopedický. Vhodné je začať užívať Guajacuran. Ide o voľnopredajný liek na uvoľnenie svalov. Ďalej lieky od bolesti a zápalu ako napr. Brufen, Veral. Následne je vhodné vyhľadať fyzioterapeuta.

Ak sa stav neupraví, tak by malo byť doplnené ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková