Z čoho mám divný pocit okolo mandli?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Osmičky mi rastú už cez 2 roky. Posledné 3 mesiace mám zvláštny pocit okolo mandli, alebo možno aj na mandli. Neviem presne identifikovať miesto. Som mesiac tehotná, čiže ORL lekárka ma nemôže dať na röntgen. Vraj na 99% je to od zuba.

Je mi to veľmi nepríjemné. Pocit ako keby som tam niečo mala. Mám to možno viac začervenané a viac žiliek červených.

Je možné, že sa tak nejakým spôsobom naťahuje koža, a preto mám pocit niečoho na tej mandli?

Ten pocit nie je stále. Niekedy sa zdá ako keby to bolo v poriadku, no väčšinou mám hnusný pocit. Mám aj opuchnutú pohyblivú uzlinu, no tú mám už od mala zdurenú. Mám bolesti v oblasti sánkoch po stlačení, bolesť v ušiach, bez teplôt. Zubárka mi povedala, že sa ešte počká a mali by vyjsť v poriadku zuby.

Stretli ste sa s niečím podobným?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebol robený ster z mandlí, tak bolo by vhodné to doplniť.

Ak bude negatívny, tak problém s madľami by sa tým pádom vylúčil. Ak je problém so zubom, tak mali by ste nález ukázať Vášmu zubárovi.

V niektorých prípadoch môže ísť o dráždenie nervu, teda tzv. neuralgiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková