Z čoho mám zažívacie ťažkosti?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

mám Hashimotovu chorobu a poslednú dobu mám pocit nenormálnej ťažoby v žalúdku aj nalačno. Sú to úplne tlaky na grganie, no nedá sa mi. Napijem sa vody, alebo zjem pár súst ľahkého jedla (zelenina, ovocie) a už som plná ako keby som zjedla pol slona. Celé dni nie som hladná, ale mám brucho ako balón nafúknuté. Stále ma tlačí na grgnutie, no neviem si odgrgnúť. A tým pádom ani uľaviť z tej ťažoby. Záha ma nepáli.

Asi mám low hcl.

Aký je Váš názor?

Asi dva mesiace dozadu som bola na sone brušnej dutiny a tam bolo všetko v pohode. Ťažkosti začali asi len pred 2 týždňami.

Mám ísť zase k obvodnej a pýtať sa na sono?

Často ma bolí v oblasti pečene a celkovo pravú stranu brucha mávam večer oveľa viac nafúknutú ako tu ľavú a plus v oblasti slepáku/vaječníka sa mi robí taká nafúknutá hrča vždy večer. Gastroskopiu nedávam.

Chcela som skúsiť test s betaine hcl, no bojím sa začať brat betaine hcl, aby mi žalúdok úplne nezlenivel.

Čo mi odporúčate?

O aký problém podľa Vás ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa príznakov, ktoré udávate si myslím, že máte infekciu, ktorú spôsobuje Helicobakter pylori.

Nemusíte ísť na sono brucha, ale stačí dať vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu Helicobaktera pylori. Ak bude výsledok pozitívny, tak je indikovaná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková