Z čoho mávam bolesti chrbtice medzi lopatkami až ku krku?

Zodpovedané
14. jún 2021

Dobrý deň,

mám 22 rokov a často ma boli chrbtica medzi lopatkami až ku krku. Bolí ma aj krčná chrbtica. Absolvovala som rehabilitácie, ale bolesti mám stále. Pridružil sa vyšší tep. Pri prechádzke mám aj 130.

Vyšetrenia srdca boli pomerne ok, teda až na extrasystoly a sklon k hyperkinetickej cirkulácii a tachykardii.

Môžem mat tieto problémy so srdcom z chrbtice?

Čo mi pomôže?

Psychika to nie je, absolvovala som aj psychológa. Mávam len občasný stres. Štítnu žľazu mám ok, ale je zväčšená. Hodnoty z krvi sú v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o dva rôzne problémy, ktoré spolu nesúvisia.

Pri bolestiach chrbtice nestačí iba absolvovať rehabilitáciu, ale dôležité je pokračovať v cvičení aj doma. Ak máte sedavé zamestnanie, tak o to viac treba dbať na pravidelné cvičenie.

Čo sa týka rýchlejšej srdcovej frekvencie, tak ak kardiológ alebo internista neodporučili žiadnu liečbu, tak pravdepodobne nemáte veľa extrasystol.

V niektorých prípadoch stačí užívanie magnézia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková