Z čoho mi mohli zožltnúť nechty na nohách?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

S nohami som nikdy nemala problém. Mám ich studené a potia sa mi. 6 nechtov mám žltých a malíček zdeformovaný.

Kožná lekárka mi dala Betrafen, ale bez výsledku a vyzerá to horšie.

Z čoho mi mohli zožltnúť nechty na nohách?

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

žlté nechty sa môžu objaviť pri častom lakovaní nechtov, pri fajčení, pri ochoreniach ako napr. cukrovka, ochorenia štítnej žľazy, žltačke a psoriáze. Najčastejšie sa žlté nechty objavujú pri mykózach. Liečba patrí do rúk dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková