Z čoho môže mať stará mama CRP 230 a krvácanie z rodidiel?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

moja stará mama má hodnoty CRP 230 a skrytý zápal, ktorý nevedia nájsť. Časom dostala aj pľúcne chlamýdie, ktoré sa podarilo odstrániť. Potom prišli už aj hlieny a každú chvíľu ju musia odhlienovať.

Prednedávnom začala krvácať z rodidiel, vraj kvôli nízkemu počtu červených krviniek. Stále sa neprišlo na to, čo jej môže byť. Vraj by bolo dobré spraviť kyretáž kvôli zhrubnutej stene maternice, ale kvôli hlienom ju nemôžu spraviť.

Čo toto všetko môže spôsobovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota CRP je naozaj veľmi vysoká. Akýkoľvek druh infekcie môže spôsobiť takúto vysokú hodnotu.

Pri takomto čísle už môžeme hovoriť o sepse, teda ťažká systémová infekcia, ktorú mohol spôsobiť aj zápal pľúc. Pri ťažkých infekciách dochádza k zmenám krvného obrazu aj zrážania krvi, preto došlo pravdepodobne aj ku krvácaniu z rodidiel. Pritom tam nemusí byť závažný nález, teda problém je v samotnom zrážaní krvi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková