Z čoho môžem mať bolesť ľavej lopatky?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dnes ma opäť veľmi bolí ľavá lopatka a aj okolo ľavej lopatky. Mám aj hrdlo stiahnuté ako keby som niečo v ňom mala. Liečim sa na tetániu.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

lopatka môže bolieť ak máte problém s chrbticou, napr. chabé svalstvo, nesprávne držanie tela, skolióza, príčin je naozaj veľa.

V tomto prípade sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal a následne návšteva fyzioterapeuta. Ďalej problém môže súvisieť s tetániou. V tomto prípade je vhodné užívať horčík a a v niektorých prípadoch pomáhajú sedenia u psychológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková